• Autoškola na Spojenej škole

• Končíte základnú školu ? Neviete na ktorú školu ísť študovať ?

Rozhodnite sa pre Spojenú školu v Banskej Bystrici

O Autoškole na Spojenej škole

Spojená škola v Banskej Bystrici, ktorej súčasťou je Centrum pre strojársky a automobilový priemysel pre prípravu špičkových odborníkov v oblasti strojárstva a automobilového priemyslu, zriadila v roku 2005 autoškolu.

Autoškola sa zaoberá výcvikom vodičov na získanie vodičského oprávnenia skupiny B (osobné autá do celkovej hmotnosti 3,5 t). Zároveň úspešný absolvent autoškoly získa vodičské oprávnenie na skupinu AM (malý motocykel) a B1 (štvorkolka).

Technická základňa autoškoly je na požadovanej úrovni. Praktické jazdy sa uskutočňujú na automobile Škoda Fabia a Dacia Sandero a priestory auto-cvičiska sú v areáli školy na Zvolenskej ceste 18.

Kurzy pod vedením skúsených inštruktorov sú podľa požiadaviek organizované priemerne v 3 mesačných intervaloch.

Požiadavky na uchádzača kurzu sú: vek 17 rokov, dobrý zdravotný stav a bezúhonnosť.

Autoškola disponuje dvomi autami: Škoda Fábia, Dacia Sandero

Kurz na získanie vodičského oprávnenia skupiny B:

1 hodina – oboznámenie s vozidlom

35 hodín – teória

3 hodiny –náuka o vozidlách a ich údržba, teória s praxou

8 hodín – jazdy na autocvičisku (kužele)

29 hodín – jazda v malej premávke, jazda v hustej premávke a jazda v meste

Kurz celkovo pozostáva z 76-tich hodín.

Pre širokú verejnosť  ponúkame získanie vodičského oprávnenia skupiny B za poplatok od 500 Eur.

Doba kurzu: 4 až 5 týždňov

Od 1. januára 2019 riaditeľ školy upravuje poplatky za kurz na získanie vodičského oprávnenia skupiny B nasledovne:

Žiaci študujúcia na SOŠ podnikania: 300€

Riaditeľ školy na základe žiadosti a po jej prehodnotení môže udeliť výnimku pre žiakov zo sociálne znevýhodnených rodín.

V cene kurzu sú zahrnuté komplexné služby:

- zápis do autoškoly

- tlačivá, učebnice, testy

- teoretická príprava

- autocvičisko

- praktický výcvik na vozidle

Iné poplatky

- praktická prvá pomoc, lekárska prehliadka

- správne poplatky za skúšku

- opravná skúška

- vydanie vodičského preukazu

- kondičné jazdy (poskytujeme aj pre širokú verejnosť)