• Stredná odborná škola podnikania

Stredná odborná škola podnikania, Školská 7, Banská Bystrica je organizačnou zložkou Spojenej školy v Banskej Bystrici. Vznikla spojením bývalej Dievčenskej odbornej školy, Stredného odborného učilišťa obchodného a neskoršie Stredného odborného učilišťa farmaceutického. Všetky študijné aj učebné odbory zostali zachované. Štúdium v týchto odboroch má dlhodobé tradície, ktoré sa spájajú so súčasným moderným trendom v oblasti podnikania v obchode, v cestovnom ruchu, v kozmetických službách a tiež vo firmách využívajúcich  biotechnológiu a farmakológiu.  Od svojho zaradenia do siete odborných škôl našla svoje uplatnenie v praxi, čoho dôkazom je záujem žiakov základných škôl o štúdium  na tomto type školy. Veď absolventov našej školy môžeme stretnúť vo všetkých  zariadeniach cestovného ruchu a obchodu a v kozmetických salónoch.  Škola sa stala vhodným rozšírením možnosti ďalšieho vzdelávania najmä pre žiakov so záujmom o ekonomické vzdelanie.

Absolventi našej školy majú tiež dobré predpoklady pre  úspešné štúdium na vysokých školách.