• Lyžiarsky kurz v Tatranskej Lomnici

• S tohtoročnou zimou sme sa rozlúčili na lyžiarskom kurze v termíne od 18.3. do 22.3. 2019. Kurzu sa zúčastnilo 45 žiakov. Dve snowbordové a tri lyžiarske skupiny. Celý týždeň sme lyžovali na výborne pripravených zjazdovkách a k dobrej atmosfére pomohla aj slnkom zaliata panoráma Vysokých Tatier. Aj tento rok sa nám podarilo dostať až na Lomnický štít.

Mgr. Miškuf, Mgr. Kmeťová

• STRETNUTIE PODNIKATELIEK

• Dňa 21.3.2019 som sa spolu s pani učiteľkou Valovou zúčastnila stretnutia žien podnikateliek zo všetkých krajov Slovenska. „Okrúhly stôl“ organizovala SBA (Slovak Business Agency).

Po prezentácii ukazovateľov súčasného stavu podnikania žien v rámci  SR a EÚ nasledovala moderovaná diskusia. Témami boli bariéry a diskriminácia žien pri podnikaní.

Vypočula som si príbehy, úspechy, ale aj problémy žien podnikateliek priamo z praxe. Keďže sama už pomáham rodičom  v našej rodinnej firme, takéto stretnutie mi veľa dalo.

Najcennejšia rada, ktorú som od úspešných dám – podnikateliek dostala je „vydržať a nevzdávať sa!“

Alexandra Fuxhofferová, II.EP

• Olympiáda „Mladý účtovník“

• Prácu účtovníka na „nečisto“ si vyskúšali naši štvrtáci 21. marca 2019 na školskom kole olympiády „Mladý účtovník“, kde riešili súvislý príklad z podvojného účtovníctva.

Víťazi:

1.  miesto – Gustáv Bučko

2.  miesto – Simona Môciková

3.  miesto – Alexandra Petráňová

Najúspešnejším účtovníkom blahoželáme a všetkým účastníkom držíme palce na praktickej   maturitnej skúške.

Zodpovedné:  Ing. Ľ. Grossmanová, Ing. D. Trginová

• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Najväčšia medzinárodná žiacka súťaž prináša úlohy nielen na Slovensko, ale až do 80-tich krajín sveta.

21. marca 2019 sa "klokanilo" aj na našej škole.

Medzi milióny riešiteľov sa zapojilo aj našich 17 žiakov prvých, druhých a tretích ročníkov SOŠ podnikania a SOŠ automobilovej. Výsledky súťaže budú zverejnené 10. apríla 2019 na www.matematickyklokan.sk. Každý zo súťažiacich získa darček spolu s diplomom a bude v hre o zaujímavé ceny ako sú aj tablety.

Ďakujeme všetkým súťažiacim.

Mgr. Ľ. Pantlíková

• Relaxačno-aromaterapeutická masáž

• Príjemná relaxácia, vyhladenie tela i duše, omladzovanie. Aj to vám šikovné ručičky našich študentiek II.FP a IV.FP triedy v študijnom odbore kozmetik dokážu správnou masážou navodiť.

O ďalších výhodách tejto masáže sa dozviete ak navštívite náš kozmetický salón.

Bc. Silvia Hazáková , Karolina Gútová

• Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde...

• Symbol veselosti, zábavy a hojnosti. V tomto duchu sa niesli Fašiangy aj na našej škole. Nechýbali masky, ľudová hudba, tanec, pampúchy a na záver pochovávanie basy. Snaha priblížiť klasické slovenské tradície nebola zbytočná a naši žiaci a aj učitelia mali možnosť prežiť príjemné fašiangové dopoludnie.

Mgr. Kováčová