• Praktická časť maturitnej skúšky

• Žiaci končicich ročníkov študíjných odborov obchod a podnikanie a kozmetik v dňoch 9. a 10. apríla 2019 sa zapotili pri riešení úloh praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.

• Slovensko bez drog

• Slovensko bez drog – pravda o drogách v tomto duchu sa žiaci prvých ročníkov venovali problematike drog pod vedením Mgr. M. Vrábľa  . Napriek poznatkom o škodlivosti drog veľa mladých ľudí ich začne užívať. Dôvodov je viacero: pre zábavu, relaxáciu, príjemné pocity, pod tlakom partie, priateľov, zo zvedavosti, z túžby poznať nové... U mladých je to ako protest, vzbura proti spoločnosti, ktorá drogy zakazuje, alebo na zlepšenie vzhľadu, na zvýšenie výkonnosti a na zvýšenie sebavedomia... Rozhodnutie užívať drogy je často uľahčené ich dostupnosťou – priestorovou i cenovou. Mládež vie, ako a kde si môže drogy zaobstarať. A práve mnohokrát mylné informácie o drogách im môžu veľmi ublížiť. Ja však verím, že aj takéto hodiny, ako boli tie dnešné pomôžu žiakom zaujať správny postoj  vo vzťahu k drogám ešte predtým, než budú konfrontovaní  s konkrétnou situáciou (ponúknutie, užitie/obstaranie drogy). Je dôležite si ujasniť svoj postoj k drogám už dnes!

Mgr. Nina Matušovová, výchovná poradkyňa SOŠ podnikania

• Na potulkách mestom Banská Bystrica

• Začali sme s „Potulkami mestom Banská Bystrica“

V týchto dňoch si  žiaci III.EP, v rámci predmetu podnikanie v cestovnom ruchu, pripravili pre svojich spolužiakov zaujímavé sprievodcovské slovo o pochovávaní  a cintorínoch v Banskej Bystrici. Prehliadka začína najstarším cintorínom, kde sa nachádzajú hrobky a krypty významných osobností. Zaujímavosťou je osoba banskobystrického kata, miesto kde býval a miestnosť, kde sa na svoje povolanie pripravoval. Týmito, ale aj inými  zaujímavými témami, nás budú naši budúci sprievodcovia obohacovať aj počas nasledujúcich jarných dní.

Mgr .Miškufová Andrea

• Kontakty

• Spojená škola - Stredná odborná škola podnikania, Školská 7, 974 01 Banská Bystrica
        • Školská 7, 974 01 Banská Bystrica 97401 Banská Bystrica Slovakia