• Nikto nie je na predaj

• Dňa 5. 3. 2020 žiaci tretích ročníkov SOŠ podnikania absolvovali workshop pod názvom ,,Nikto nie je na predaj“. Workshop  viedla pani  Mgr. Bursová z Centra voľného času Junior v Banskej Bystrici. Žiaci sa oboznámili s mechanizmom a charakteristickými znakmi obchodovania s ľuďmi. Prostredníctvom interaktívnych aktivít sa dozvedeli ako predchádzať riziku stať sa obchodovanou osobou, ako sa správať, kde hľadať pomoc, ak sa stane človek obeťou.

Mgr. Nina Matušovová, výchovná poradkyňa

• Kyber-šikanovanie

• Dňa 3. marca 2020 žiaci I. EP triedy absolvovali  s pánom Mgr. Martinom Valachom z CPPP a P skupinové práce zamerané na tému kyberšikanovania. Kyberšikanovanie, tiež nazývaná počítačová šikana, je jedným z najčastejších negatívnych javov na internete. Najvýraznejšie sa vyskytuje na sociálnych sieťach ako Facebook, Instagram..., pri hraní online hier, e- mailov, či pri písaní obyčajných SMS správ. Objavuje sa často aj medzi mladistvými stredoškolákmi, a preto aj dnešné aktivity v skupinách mali našich prvákov upozorniť, aby si uvedomili nebezpečenstvo, ktoré je veľmi veľké, keď príliš dôverujú a neopatrne zaobchádzajú so sociálnymi sieťami alebo vlastným telefónom.

Mgr. Matušovová, výchovná poradkyňa

• Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť

• Dňa 18. 2. 020 sa žiačky I.FP triedy s triednou učiteľkou Mgr. Michaelou Zongorovou zúčastnili výstavy organizovanej Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici v rámci predmetu estetická a výtvarná výchova. Výstava sa nachádzala v priestoroch Thurzovho domu a zobrazovala umelecké remeselné artefakty historických období od praveku až po nedávnu históriu. Prehliadli sme si muzeálne exponáty a aj repliky, ktoré vytvorili študenti zo Súkromnej školy umeleckého priemyslu Hodruša-Hámre.

Mgr. Michaela Zongorová

• Kontakty

• Spojená škola - Stredná odborná škola podnikania, Školská 7, 974 01 Banská Bystrica
        • Školská 7, 974 01 Banská Bystrica 97401 Banská Bystrica Slovakia