• Enviroprojekt 2009

Zrealizovaný Enviroprojekt 2009

V apríli roku 2009 prijala Spojená škola v Banskej Bystrici, Školská č. 7 výzvu Ministerstva školstva Slovenskej republiky, zapojiť sa do projektu ENVIROPROJEKT 2009, kategória B. Návrh projektu s názvom Integrujúci pohľad na environmentálnu výchovu pomocou pracovných listov bol prijatý.

Projekt bol zameraný na vytvorenie inovatívnej učebnej pomôcky pre žiakov Spojenej školy v Banskej Bystrici na podporu environmentálneho cítenia a tým ochranu životného prostredia.

Všeobecný cieľ – vytvorenie inovatívnej učebnej pomôcky vo forme tematicky zameraných pracovných listov a zbierky úloh na problematiku ochrany životného prostredia - bol splnený vyhotovením pracovných listov z predmetov slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk, nemecký jazyk, občianska náuka, matematika, geografia a fyzika a zbierky úloh zo všetkých oblastí.

Na splnení cieľa sa podieľal realizačný tím v zložení učiteliek SŠ a to PhDr. Blanka Horváthová – slovenský jazyk a literatúra, občianska náuka, Mgr. Mária Pikulová – anglický jazyk, Ing. Iveta Complová – nemecký jazyk, Mgr. Marta Diková – fyzika pod vedením manažéra projektu Mgr. Ľubice Kollárovej – matematika, geografia.

Projekt prebehol v súlade so stanovenými etapami, časové sklzy v jednotlivých fázach realizácie zaznamenané neboli. Výstupy projektu boli testované, výsledky testovania členovia projektového tímu zapracovali do konečného obsahového, štylistického a grafického spracovania učebnej pomôcky.

Výstupy projektu autori učebnej pomôcky začínajú používať vo vyučovacom procese. Projektový manažér dal učebnú pomôcku a zbierku úloh k dispozícii predmetovým komisiám v záujme jej využívania ďalšími učiteľmi vo vhodných fázach výchovno-vzdelávacieho procesu na našej Spojenej škole.

Mgr.Ľubica Kollárová