• Študijný odbor: 6463 K kozmetik a vizážista / kozmetička a vizážistka

6446 K kozmetik mení svoj názov od školského roka 2024/2025 na 6463 K kozmetik a vizážista / kozmetička a vizážistka

Už v antickom Grécku tvrdili, že krása je všetko, čo lahodí zraku a sluchu, čo vzbudzuje obdiv, vyvoláva nadšenie, uznanie i záľubu.

Pri štúdiu v odbore kozmetik sa preto naučíte vzbudiť obdiv a vyvolať nadšenie pri pohľade na každého, čo prejde Vašimi rukami. Všetko bude len v Tvojich šikovných rukách a v Tvojej zručnosti, pričom počas štúdia získaš veľa nielen odborných vedomostí. Baví Ťa líčenie? Môžeš sa stať vizážistkou (líčenie), nechtovou dizajnerkou (gelové nechty) a mnoho iných skrášliacich úkonov. Máš možnosť byť úspešná/ý, a tak získať krásny štart do budúcnosti. Radi Ťa privítame v našom kolektíve.

Učebný plán pre 6446 K kozmetik

Pozrite si krátke video o tom čo môžete u nás zažiť:

Forma a typ štúdia: denné štúdium absolventov základnej školy

1. Základné údaje:

Dĺžka vzdelávania a prípravy: 4 roky

Odbor je určený: absolventom základných škôl

Podmienky na prijatie do odboru: úspešné ukončenie základnej školy 9.ročníkom

zdravotná spôsobilosť

Spôsob ukončenia vzdelávania a prípravy: maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní: maturitné vysvedčenie a výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania: úplné stredné odborné vzdelanie

Pracovné uplatnenie absolventa:

úspešným ukončením štúdia maturitnou skúškou sa môžu absolventi zamestnať v kozmetických službách

Nadväzná odborná príprava (možnosti ďalšieho zvyšovania kvalifikácie):

pomaturitné a vysokoškolské štúdium

2. Profil absolventa :

Absolventi získajúschopnosť komunikovať v cudzom jazyku, riešiť problémové úlohy a pracovať v skupine. Typické činnosti, ktoré môže vykonávať absolvent študijného odboru kozmetik, sú činnosti súvisiace s kompletným kozmetickým ošetrením tváre, tela, rúk a nôh manuálne aj s prístrojovou technikou, poskytovanie poradenských služieb a vykonávanie základných druhou liečenia.Absolveln vie organizovať a riadiť činnosť  prevádzky zameranej na poskytovanie kozmetických služieb, riadiť menší kolektív pracovníkov a koodinovať prácu v tíme.

Po ukončení štúdia získava absolvent maturitné vysvedčenie a výučný list. Môže pokračovať v pomaturitnom štúdiu denného alebo diaľkového štúdia.

Absolvent školy sa môže po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky uchádzať aj o vysokoškolské štúdium.