• Činnosť študentských firiem

• O PROJEKTE

Študentská spoločnosť pôsobí pri SŠ - SOŠ, Školská 7, Banská Bystrica v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia, ktorý stredným školám ponúka a garantuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko- Mládež pre budúcnosť.

enlightened  Cieľom tohto projektu je pomôcť študentom zorientovať sa v podmienkach trhovej ekonomiky, okrem teoretických poznatkov získať aj praktické skúsenosti a zručností v oblasti podnikania.

enlightened  Najdôležitejším kritériom úspešnosti podnikania študentskej firmy, tak ako u reálnych firiem, je efektívnosť, t.j. dosiahnutie zisku.

Čo vlastne robí študentská spoločnosť?

Je to praktické ekonomické a podnikateľské cvičenie, ktoré uvádza do praxe teóriu z učebnice

Študenti 2.ročníka počas fungovania študentskej firmy si :

1.    založia reálnu firmu formou registrácie v Registri š.s.

2.    zvolia si obchodné meno

3.    navrhujú predmet činnosti

4.    volia si manažment

5.    predávajú akcie firmy