• Sme v bezpečí, keď sa zhromažďujeme?

• 16.03.2021 09:01
        • Pandémia koronavírusu stále pretrváva. Chýbajú nám diskotéky, festivaly, všetky spoločenské akcie. Človek je však tvor spoločenský a byť v prítomností iných je pre neho prirodzené. Kedy sa vrátime do normálu?
        • Pre dolinu

• 25.02.2021 13:30
        • Mnohí o Slovensku hovoríme ako o krajine s nádhernou prírodou, ktorú sa oplatí vidieť. Niekto sa chodí o kráse našej prírody presviedčať pravidelne, iní zostávajú iba pri slovách a pobyt v nej odkladajú. Nuž, len aby bolo, čo odkladať.
        • Lepšie vidieť než len počuť

• 11.02.2021 12:11
        • Milí naši študenti,

zvyčajne  sa o takomto čase v našej škole koná deň otvorených dverí, no bohužiaľ, situácia, v ktorej sa celý svet nachádza, nám tento rok neumožňuje spolu s Vami otvoriť brány našej školy pre Vašich kamarátov zo ZŠ, susedov, bratrancov, sesternice či známych. Vy sami ste sprevádzali Vašich budúcich spolužiakov po našich odborných učebniach a hovorili o daných odboroch, ukázali ste im kozmetický salón či dielne a boli pre nich príkladom či inšpiráciou v ich životnom rozhodnutí. Veď sami dobre viete, že to, čo vidíte na vlastné oči Vám nič nenahradí, a preto Vám ďakujeme za spoluprácu a spolupatričnosť pri dňoch otvorených dverí.

• Mňa sa móda netýka!

• 26.01.2021 17:58
        • Móda. Slovo pre jedných vábivé, pre druhých slovo bezvýznamné. Módu si najčastejšie spájame s oblečením. Spôsob, akým sa obliekame odráža aj naše vnútorné ja, našu náladu či postoj.
        • Myšlienky, ktoré stoja za rozšírenie

• 14.01.2021 11:33
        • „Myšlienky, ktoré stoja za rozšírenie“ je heslo každoročnej konferencie TED (Technology, Entertainment, Design), ktorá pozostáva z  krátkych prednášok, takzvaných TED Talks.
        • Šťastné a veselé!

• 18.12.2020 10:55
        • Milí študenti, rodičia, drahí priatelia!

Dovoľte nám z tohto miesta popriať Vám, i keď v tomto neľahkom čase, vianočné sviatky plné radosti a vďačnosti. Nech ste Vy a všetci Vaši blízki zdraví a naplnení vierou v dobro pre tento svet. Hoci tento rok priniesol veľa ťažkostí, prajeme Vám myseľ upretú na priateľstvá a lásku, ktorú ste tento rok zažili v akejkoľvek podobe. Nech sú Vám tieto spomienky silou v týchto časoch.

• Betlehemská hviezda po 800 rokoch znova na nebi

• 14.12.2020 10:21
        • Podľa Biblie bolo narodenie Krista, ktoré si počas Vianoc pripomíname, sprevádzané zvláštnym úkazom na oblohe – hviezdou, ktorá priviedla troch kráľov (mudrcov z východu) do Betlehema. Dnes už však vieme, že nejde o hviezdu v pravom slova zmysle.
        • Sú spaľovacie motory naozaj ekologický problém?

• 10.12.2020 11:06
        • Každý z nás sa takmer každý deň potrebuje dostať z jedného miesta na druhé. Vodičský preukaz a viac než jedno auto v domácnosti je dnes už takmer samozrejmosťou. Všetko sa zdá byť ďaleko a čakanie pre nás neprichádza do úvahy. Ale aká je daň za život v takomto pohybe? Ako vieme pomôcť sebe a zároveň chrániť planétu?

• 03.12.2020 11:46
        • Síce musím mať rúško, ale aj tak som prišiel.

• Spoločenská dilema

• 27.11.2020 08:30
        • Ak práve čítate tento článok, znamená to, že používate modernú technológiu a práve v tomto momente aj pozoruhodný vynález človeka – internet.