• Otvorená škola - oblasť športu 2009

• Projekt Otvorená škola - oblasť športu 2009

Ministerstva Školstva SR v školskom roku 2008/2009 vyhlásilo celoštátny projekt „Otvorená škola - oblasť športu 2009“,  na finančnú podporu športových aktivít na školách SR.

Naša stredná škola sa prihlásila prvýkrát do tohto projektu. Projekt vypracovala a mala na starosti profesorka TV Mgr. A. Kmeťová. Bol zameraný na doplnenie športového náradia a náčinia kabinetu TV. Na základe vypracovania ekonomického zámeru projektu a prípravy športovo – vedomostnej súťaže sme splnili podmienky projektu.

Zapojením do projektu škola získala finančnú čiastku vo výške 1660,-€. Finančné prostriedky boli použité na doplnenie športového náčinia: volejbalové lopty, basketbalové lopty, florbalové hokejky, stolnotenisové rakety, športové dresy s číselným označením, bedmintonové rakety a košíky, futbalové lopty, futsalové lopty, tenisové loptičky.

Zakúpením florbalového, bedmintonového a tenisového náčinia sme mohli zaradiť do učebným osnov nové športy, pre ktoré doteraz neboli vytvorené podmienky na našej škole. Všeobecný cieľ projektu – zlepšovanie fyzickej zdatnosti, upevňovanie žiakov, modernizovanie a zatraktívnenie vyučovacieho procesu -  bol splnený. Za finančnú podporu sme vďační a oceňujeme možnosť formou projektov získavať podporu pre zlepšenie výchovno – vzdelávacieho procesu.

Mgr. Andrea Kmeťová