• Máme majsterky Európy

• Dňa 19.6.2022 sa žiačky našej školy Kristina Palušová a Aileen Golecká (II. EP) zúčastnili na Majstrovstvách Európy v tanečnej súťaži Showtime Dance (V4 Dance Cup), ktorá sa uskutočnila na Balatone. Na Balaton sa dostali vďaka tomu, že sa zúčastnili so svojím tímom Team Fantasy na prvej súťaži v Leviciach, kde vyhrali prvé miesto a dostali zlaté ocenenie s diplomom a zlatým pohárom. Majstrovstvá Európy zvládli úžasne a umiestnili sa na prvom mieste. Môžeme byť hrdí na naše šikovné majsterky Európy.

Aileen Golecká - žiačka II. EP

• Exkurzia Budapešť

• Dňa 22.6.2022 sme sa my, žiaci Spojenej školy, zúčastnili zaujímavej exkurzie v jednom z najkrajších miest Európy – Budapešti. Cesta do Budapešti trvala takmer 3 hodiny, počas ktorých nám v autobuse naša sprievodkyňa z Krupiny porozprávala základné informácie o meste, jeho histórií a kultúre. Oboznámila nás o cieľoch výletu a o pamiatkach, ktoré navštívime. Naša exkurzia začala pri Námestí hrdinov, odkiaľ sme prešli na pravú stranu Dunaja do časti Buda. Tu sme si pozreli Rybársku baštu, Matejov kostol a nádvorie hradného areálu. Pokochali sme sa panorámou mesta. Naša cesta pokračovala ďalej do peštianskej časti,  na  Námestie Vorosmarty Tér, kde sme mali čas pokochať sa atmosférou tohto nádherného mesta. Po ceste sme už len spomínali na skvelé zážitky, na ktoré si v budúcnosti radi spomeniem, ba možno si ich aj zopakujeme.

• „Miništátnice“

• Dňa 2.6.2022 sa v rámci odboru biotechnológia-farmakológia po prvýkrát uskutočnili obhajoby ročníkových prác žiakov tretieho ročníka.

Cieľom ročníkových prác je naučiť žiakov spracovať konkrétnu odbornú tému, ktorú si v rámci svojho odboru vyberú. Na svojich prácach usilovne pracovali počas celého druhého polroka. Témy prác boli rôznorodé, žiaci si ich vybrali s ohľadom na ich záujmy. Každá práca mala zaujímavý obsah a bola spracovaná na odbornej úrovni. Témy tohtoročných prác boli – Endometrióza; Fytoterapia; Cholesterol; Izolácia DNA.

V rámci hodín praktických cvičení a farmakológie realizovali praktickú časť k svojim prácam. Žiaci si ďalej zdokonalili zručnosti pri práci s odbornou literatúrou a preukázali schopnosť zaujať vlastný postoj k naštudovanej problematike. Dôležitou súčasťou ročníkovej práce bola verejná prezentácia každého žiaka pred komisiou, vedením školy a ostatnými žiakmi nášho odboru.

Počas prezentácie svojej práce prezentovali všetko, čo sa o vybranej téme dozvedeli, aké nové poznatky získali, vyjadrili svoje názory a podali návrhy na riešenie rôznych problémov súvisiacich s témou ich práce. Jednoznačne sme sa ako komisia zhodli, že úroveň prezentácii bola porovnateľná  s obhajobami bakalárskych prác študentov vysokých škôl.

Za všetky odprezentované ročníkové práce patrí našim žiakom obrovská pochvala. Veríme, že tohtoročné práce budú motivovať mladších spolužiakov k príprave ďalších výnimočných prác, ktoré budú v dobrom mene reprezentovať náš odbor.

Mgr. Silvia Hradovská

• Kontakty

• Spojená škola - Stredná odborná škola podnikania, Školská 7, 974 01 Banská Bystrica
        • Školská 7, 974 01 Banská Bystrica 97401 Banská Bystrica Slovakia